Ministr práce Petr Nečas včera demonstroval dopady reforem na sociální výdaje státu za prvních pět měsíců a nutno říci, že nejpůsobivější byl údaj týkající se krátkodobé nemocnosti – u malých firem klesla o 45 procent.
- Příznivci simulujících by si měli uvědomit, že se nízkopříjmová skupina pracujících jen začala chovat stejně jako ti průměrně a nadprůměrně zaplacení.
- Nechť si odpůrce reforem udělá u těch, kteří splácejí hypotéku, malou anketu s otázkou, kdy byli naposled nemocní.
- Ministru Nečasovi čísla v jeho prezentaci seděla: například v přídavcích na dítě či v příspěvcích na bydlení je vidět, že dávka je sice vyplácena méně lidem, ale ve větším objemu, čili opravdu potřební dostali víc.
- I statistiky ukazující poměr mezi příjmem zaměstnance s dětmi a bez dětí, případně mezi důchodem a průměrným čistým příjmem, byly sice podobně optimistické, ale protože nezohledňují inflaci, která nedopadá na všechny stejně, je nutno zmínit, že rodiny s dětmi či důchodci si sice nominálně polepšili, ale pocítili to výrazně méně.
- Jenže za inflaci mohou celosvětově rostoucí ceny potravin a ropy, a nikoli Topolánek, případně Julínek, jak si myslí někteří v Lidovém domě.
- Reformátoři mají každopádně smůlu na okolnosti.
Lidové noviny, 18. července 2008 | 8:29
Martin Zvěřina Lidové noviny
http://www.lidovky.cz/mor-simulantu-0f3-/ln_nazory.asp?c=A080718_082952_ln_nazory_nev
Že za inflaci a celosvětově rostoucí ceny potravin a ropy nemůže Topolánek, to dá rozum. Ale co Paroubek?
Žádné komentáře:
Okomentovat