Už dlouho jsme neměli ministra zahraničí tak loajálního k této zemi. Ukázku vidíme právě teď.
- Zasadit se za americký radar coby záruku bezpečnosti i západního ukotvení Česka, jít proti většinovému názorovému proudu průzkumů, to je krok hodný aristokrata.
- Spojit parlamentní schvalování smluv o radaru s vlastní ministerskou židlí, to je krok hodný Karla Schwarzenberga. Který jiný politik by takhle předem riskoval?
- Má to jen jeden háček.
- Všichni si ještě až příliš dobře pamatujeme, jak ministr zahraničí spojil se svou vládní židlí další osud Jiřího Čunka. A co se stalo? Čunek je dále vicepremiérem, Schwarzenberg dále ministrem. Nepíše se to snadno, při vědomí Schwarzenbergovy poctivosti, ale žádná auditorská firma nemůže očistit politika, který ztratil důvěru.
Lidové noviny, 13. června 2008
Zbyněk Petráček Lidové noviny
Ruce vzhůru nebo uteču, vyhrožuje Schwarzenberg českému parlamentu. Ještě, že tak, jeho odchod by byl jako třešinka na dortu k oslavě likvidace plánu s radarem.
Jenže Američané si budou vědět rady s potížistou Českem. Pořídí si jiné politiky v Česku, když ti, co na to má teď, prokáží neschopnost zařídit bezproblémově radar, aby to vypadalo jako jednání dvou suverenních států. Vždycky si takové imperiální predátoři našli a najdou.
Guantánamo je na Kubě, jako Brdy jsou v Česku. Na Kubě nad Guantánamem však nevládne kubánská, ale americká vlajka a administrativa. Na podobný vřed si necháme od koalice všehoochotných zadělávat v Brdech.
Žádné komentáře:
Okomentovat