U.S. Secretary of State's remarks to liken China's presence in Africa as "new colonialism" aims to estrange relations between China and African countries, said a leading Chinese expert on African
- Poznámky US ministryně zahraničí Clintonové, přirovnávající čínskou přítomnost v Africe k "neokolonialismu" cílí k odcizení vztahů mezhi Čínou a africkými zeměmi.
- Cílem je maximalizovat US zájmy v Africe a zajistit že tyto zájmy nebudou erodovat.
- Řeči o "novém kolonialismu postrádají historické důkazy nebo siulná fakta, a Spojené státy nahlíží na čínsko-africké vztahy očima poněkud zastaralé "studenoválečnické mentality".
- Na jedné straně USA kárají Čínu kvůli "loupeži" afrických zdrojů, na druhé straně expandují investice do zdrojového sektoru Afriky a dovážejí z Afriky více ropy.
- 16% US dovozu ropy v r.2005 přicházelo z Afriky. V r.21015 to má činit 25%.
China's current oil imports from Africa, however, is less than one third of the United States' oil imports from the Africa.
- Současný čínský dovoz ropy z Afriky činí však méně než třetinu dovozu amerického.
- Je pravdou, že vysoká čínská konkureceschopnost v textilním průmyslu ovlivnila textilní sektor v některých afrických zemích. Čína však stanovuje na svůj textilní textilní export kvantitativní limity aby pomohla některým africkým zemím svůj textilní průmysl restrukturalizovat.
- Nálepka "neokolonialismu" by nikdy neměla být předhazována Číně.
- Čína trpěla pod kolonialismem 110 let po opiové válce v r.1840. Čínský lid rozumí bolesti, kterou přínáší kolonialismus a že by se proti němu mělo bojovat. Toto je jeden z důvodů, proč jsme dlouho podporovali osvobozování a obrozování afrických národů.
- My jsme to viděli, jak během koloniálních časů bylo lehké přijít, vzít si přírodní zdroje, zaplatit lídrům a odejít...A když odejdete, není toho mnoho co za sebou zanecháte místním lidem. My nechceme vidět kolonialismus v Africe.
- Analytici říkají, že Amerika se obává oteplování čínsko-afrických vztahů, protože se domnívá, že zdravé vztahy by byly výzvou US globálnímu politickému a ekonomickému řádu.
- Není to poprvé kdy Čína je kritizována za „nový kolonialismus“ a toto kárání stále více převažuje v některých západních zemích, zejména u některých původních kolonizátorů Afriky.
- Americké mozkové trasty tvrdí, že Čína patří k největším rivalům Spojených států v Africe v budoucnosti a naléhají na oslabení čínského vlivu v Africe.
- Čínsko-africký obchod dosáhl 126,9 bilionů US dolarů v r. 2010. Afrika se stala čtrtou největší čínskou investiční destinací s 1 bilionem US dolarů investic v loňském roce.
- Čína prominula od roku 2000 do 2009 africkým zemím 312 dlužních smluv za celkem 18.96 bilionů yuanů (cca 2.93 biliony US dolarů).
Hillary Clintons theater of the absurd and sinister on new colonialism in Africa -
By Fazal Rahman, Ph.D.
Absurdní představení paní Clintonové...
výtah:
The US Secretary of State, Hillary Rodham Clinton, is now competing successfully with President Barack Obama in grotesque and mind-traumatizing utterings that are so diametrically the opposite of historical facts and truth that even the most shameless conmen and conwomen would find their tongues tied up and voices dried up in excreting these.
- US ministryně zahraničí Clintonová úspěšně soutěží s prezidentem Obamou v groteskních, a mysl traumatizujícíh výrocích, které jsou nestoudné a diametrálně se liší od historických faktů a pravdy.
Recently in Zambia and Tanzania, she exhibited remarkable courage by engaging in some of these, warning Africans about the dangers of Chinese colonialism, in relation to Chinese investments in Africa. She also claimed that Chinese investments were befitting the elites, while American investments benefit the people!
- Nedávno varovala Afričany před nebezpečím čínského kolonialismu v souvislosti s čínskými investicemi v Africe.
- Také tvrdila, že čínské investice prospívají elitám, zatímco americké investice jsou užitečné pro lidi.
All this at a time when the US is engaged in three big wars of aggression, occupation, colonialism, neo-colonialism, and plunder and robbery of energy and other resources in Iraq, Afghanistan, and Libya, the latter being a part of Africa and African Union!
- A to vše v době, kdy USA jsou zangažovány ve třech velkých agresivních válkách, okupacích, kolonialism,. neokolonialismu, plundrování a loupežích energie a jiných zdrojů v Iráku, Afghánistánu a Libyi. která je součástí Afriky a Africké unie.
It is not necessary to reproduce here the details of the long history of innumerable invasions; occupations; imposition of anti-justice, anti-democratic, and anti-people capitalist dictatorships; plunder and robbery of other countries' territories, resources, and wealth; colonialism; neo-colonialism; and imperialism by the US, throughout its sinister history.
- Netřeba uvádět detaily dlouhé historie bezčetných invazí, okupací, vnuceného bezpráví, antidemokratických a protilidových kapitalistických diktatur, plundrování a loupeží území jiných zemí, jejich zdrojů a bohatství, amerického kolonialismu, neokolonialismu a imperialismu, během celé zlověstné americké historie.
One must also never forget that the country now called the United States of America was stolen and robbed from its original inhabitants, who were mercilessly slaughtered in one of the worst genocides in history, and were replaced by the forefathers of present-day White Americans, one of whose descendants is Mrs. Clinton.
- Také nelze nikdy zapomenout, že země, která se nyní nazývá Spojené státy americké, byla uloupena a vykradena jejím původním obyvatelům, kteří byli nemilosrdně zmasakrováni v jedné z nejhorších genocid v dějinách, a byli nahrazeni předky současných bílých Američanů.
- Jedním z jejich potomků je paní Clintonová.
US continues to be the biggest investor in rest of the world. Its imperialist and neo-colonialist foreign policy and actions are centered around these investments, which have caused immeasurable sufferings, repressions, oppressions, impoverishment, and deprivations, through wars and proxy wars, subversions, imposition of capitalist dictatorships and other client regimes etc., affecting billions of human beings throughout the world.
- USA jsou nadále největším investorem ve zbytku světa.
- Jejich imperialistická a neokoloní zahraniční politika a akce se soustřeďují na investice, které způsobují nezměřitelné utrpení, represe, útisk, zbídačení a deprivaci skrz války, zástupné války, podvratnou činnost, nastolování kapitalistických diktatur a jiných klientských režimů, atd.
- Postihují tak miliardy lidských bytostí po celém světě.
In the Vietnam War alone, it slaughtered 3 million Vietnamese. In Iraq, Afghanistan, and Pakistan also, the slaughter has reached 3 million now, not to mention the various other forms of devastation suffered by rest of the populations. In Libya too, in association with NATO, it is causing the deaths and injuries of incomparably more Libyans than would have occurred in the absence of its military intervention.
The demonic big lie and hypocrisy involved here is a reversion to “White Man's Burden” of the past.
- V samotné vietnamské válce pobili 3 miliony Vietnamců.
- V Iráku, Afghánistánu, a také v Pakistánu počet zabitých dosáhl dosud 3 miliony, a netřeba zmiňovat další formy devastace, kterou trpí zbytek populace.
- Také v Libyi spolu s NATO přinášejí smrt a zranění nesrovnatelně více Libyjcům, než kdyby tam vojensky neintervenovali.
- Démonická velká lež a pokrytectví je tam návratem "Břemene bílého muže" z minulosti.
As a result of the phenomenal growth and development of Chinese economy, China has been able to invest large amounts in various parts of the world, including Africa. It has also replaced the US as the biggest trading partner in some economically important countries, like Brazil. In doing so, it is doing nothing different than what the Europeans and Americans have been doing for centuries. What is different is that the Chinese investments are not accompanied by any political interference, wars, regime changes, invasions, or occupations, which have been the hallmarks of American and European investments. Moreover, these are offered on more generous and beneficial terms to the recipient countries than those of the US and Europe
- V důsledku fenomenálního růstu a rozvoje své ekonomiky je Čína schopna investovat velké částky v různých částech světa, včetně Afriky.
- Také nahradila USA v roli největšího obchodního partnera v některých ekonomicky významných zemích, jako Brazilie.
- Tím nedělá nic jiného než co dělali Evropané a Američané po staletí.
- Liší se tím, že čínské investice nejsou doprovázeny politickým zasahováním, válkami, změnami režimů, invazemi nebo okupacemi, kterými se vyznačují americké a evropské investice.
- Navíc jsou nabízeny za velkorysejších a příznivějších podmínek pro příjemce než ty americké a evropské.
After the Second World War, most European countries switched to non-militarist forms of neo-colonialism in the Third World. However, the US continued to pursue a most aggressive, interventionist, and militarist form of neo-colonialism, which transformed into direct occupation and colonialism in Afghanistan and Iraq and is advancing along the same lines in Libya.Many European countries have also joined it in this new era of imperialism and have reverted back to its older forms in these countries.
- Po druhé světové válce většina evropských zemí přešla k nevojenským formám neokolonialismu ve třetím světě.
- Avšak Spojené státy pokračují v nejagresivnější, intervenční a militaristické formě neokolonialismu, který se transformuje přímo do okupací a kolonialismu v Afghánistánu a Iráku, a pokračuje v této linii i v Libyi.
- Mnohé evropské země se k nim v této nové éře imperiální připojily a vrátily se tak ke starým praktikám v těchto zemích.
The official, as well as much of the unofficial, political discourse in the US has been, and continues to be, the greatest theater of the absurd and sinister on the world stage. Mrs. Clinton, Obama, and others in the current administration are the latest actors and actresses on that stage. LAANAT on those who see and hear them on that stage, applaud them, act respectfully, and let them get away, with impunity and reinforcement (LAANAT is an Arabic word that is much stronger than shame and includes shame, curse, and punishment in its meanings).
- Oficiální, a do značné míry i neoficiální politický diskurs v USA pokračuje jako největší představení absurdity a zlověstnosti na světové scéně.
- Paní Clintonová, Obama a další v současné administrativě jsou posledními herci a herečkami na tomto jevišti.
- LAANAT - hamba - těm, kdo je vidí a slyší, tleskají jim, jednají uctivě, a nechají je beztrestně jít.
- (LAANAT je arabské slovo, jehož význam je mnohem silnější než hamba, kletba, trest).
When one's house is made of fragile glass, nothing is more foolish than to throw stones at others' houses. However, intoxicated with imperialist delusions, the American political and other leaders have been doing that for a very long time now. So far, only a few small pebbles have been thrown back at them, and even those have caused enormous damages. What if someone decides to throw big rocks at them? Indeed, they themselves are now throwing rocks at their own glass house, which is already cracking and shattering.
- Má-li někdo dům z křehkého skla, nemůže dělat nic pošetilejšího než házet kameny ne domy cizí.
- Avšak američtí politikové a jiní lídři, intoxikovaní imperialistickými bludy, to dělají už velmi dlouho.
- Až dosud jim bylo hozeno zpět jen několik malých oblázků, a i ty způsobily enormní škody.
- Co když se někdo rozhodne hodit na ně pořádný balvan?
- Samozřejmě, oni sami si kameny na své vlastní skleněné domy, které už praskají a třesou se, neházejí.
- Oslavme Kolumbův den tak, že vstoupíme do něčího domu a řekneme jim, že od teď tam budeme bydlet my
Konflikt USA - Čína
War with China? The Dangers of a Global Conflagration >> Four Winds 10 - fourwinds10.com
Jun 18, 2011 - www.truthwinds.com
Válka s Čínou? Nebezpečí gtlobálního požáru
Will the intensified conflicts between the US and China inevitably lead to a global conflagration?
- Povede zintenzivňující se konflikt mezi USA a Čínou ke globálnímu požáru?
If recent past history is any indication the answer is a resounding yes. The most destructive wars of the 20th century were the result of confrontations between established (EIP) and rising (RIP) imperial powers. The practices and policies of the former serve as guides to the latter.
- Nedávná historie naznačuje že ano. Ty nejdestruktivnější války 20. století byly výsledkem konfrontací mezi etablovanými a vznikajícími imperiálními mocnostmi. Praktiky a politika těch předchozích byly vodítkem pro ty nové.
England’s colonial exploitation of India, its markets, treasury, raw materials and labor served as a model for Germany’s war and attempted conquest of Russia[1]. The enmity between Churchill and Hitler had as much to do with their common imperial visions, as it did their conflicting views of politics. Likewise, European and US colonial plunder of Southeast Asia and China’s coastal cities served as a model for Japan’s drive to colonize and exploit Manchuria, Korea and mainland China.
- Koloniální vykořisťování Indie Angličany posloužilo jako model Německu pro válku za dobytí Ruska. Podobně evropské a americké koloniální plundrování jihovýchodní Asie a čínských pobřežních měst inspirovalo Japonský tah ke kolonizaci a vykořisťování Mandžuska, Koreje a čínské pevniny.
With the demise of the USSR and the conversion of China into a dynamic capitalist country, the stage was set for a new confrontation between an established imperial power (EIP) the US and its European allies and China, the newly emerging world power.
China did not challenge or borrow the US model of military driven empire building. Even less does it look at the previous Japanese or German approach to challenging established empires.
- Čína si nevypůjčila US militaristický model budování impéria. Tím méně to vypadá na někdejší japonský a německý styl výzvy etablovaných impérií.
Its dynamic growth is driven by economic competitiveness, market relations guided by a developmental state and a willingness to borrow, learn, innovate and expand internally and overseas displacing US market supremacy in regions and countries in Latin America, the Middle East and Asia, as well as inside the US and the European Union[4].
- Její dynamický růst je poháněn ekonomickou soutěživostí, tržními vztahy a rozvoj podporujícím státem, ochotou vypůjčit si, učit se, inovovat, expandovat vnitřně, v zámoří vytěsňovat US tržní nadvládu v regionech a státech Latinské Ameriky, na Středním východě a v Asii, stejně tak uvnitř USA a Evropské unie.
US Strategies to Undermine, Weaken and Outcompete China as an Emerging Imperial Power
At the first signs of China’s potential as a global competitor, Washington promoted a liberal economic strategy hoping to create a ‘dependency’ relationship. Subsequently, when liberalization failed to induce dependency, but rather accelerated China’s growth, Washington resorted to more punitive policies.
The US developed a detailed, complex and multi-prong strategy to undermine China’s rise to global pre-eminence. The strategy involves economic, political and military moves designed to weaken China’s dynamic growth and contain its outward expansion.
- K podkopání čínského vzestupu ke globálnímu prvenství USA vyvinuly detailní, komplexní strategii
As in the past, a declining imperial power faced with profound internal imbalances, a loss of competitiveness in merchandise trade and an overdependence on financial activities looks to political retribution, military alliances and trade restrictions to slow its demise
- Tak jako v minulosti, upadající imperiální mocnost čelící hluboké vnitřní nevyrovnanosti, ztrátě soutěžeschopnosti v obchodu zbožím, nadměrné závislostí na finančních aktivitách, spoléhá se na politickou odplatu, vojenské aliance a obchodní restrikce, ve snaze zpomalit svůj zánik.
Propaganda, whipping up chauvinist emotions by scapegoating the rising new imperial state and forging military alliances to “encircle” China have absolutely no impact.
- Propaganda, rozněcování šovinistických emocí, a formování vojenských aliancí k "obklíčení" Číny se absolutně míjí učinkem.
They have not stopped all of China’s neighbors from expanding economic ties with it.
- Neodradilo to čínské sousedy od rozšiřování ekonomických svazků s Čínou.
There are no prospects that this will change in the near future. China will push ahead with double digit growth.
- A není naděje, že by se to změnilo v blízké budoucnosti.
Empire will continue to wallow in chronic stagnation, unending wars and increased reliance on the tools of political subversion, promoting separatist regimes which predictably collapse or are overthrown.
- US impérium bude pokračovat v chronické stagnaci, nekonečných válkách, rostoucí závislosti na prostředcích politické diverze, podpoře separatistických režimů, které zřejmě zkolabují nebo budou svrženy.
The US unlike the established colonial powers of an earlier period cannot deny China access to strategic raw materials as was the case with Japan
- Tak jako etablované koloniální mocnosti v dřívějších obdobích, USA nemohou odepřít přístup Číně přístup k strategickým surovinám jako v případě Japonska.
We live in a post-colonial world where the vast majority of regimes will trade and invest with whoever pays the market price
- Žijeme v postkoloiálním světě, kde ohromná většina režimů bude obchodovat a investovat s kýmkoliv kdo zaplatí tržní cenu.
China, unlike Japan, depends on securing markets via economic competitiveness – market power – not military conquest
- Čína na rozdíl od Japonska, se spoléhá na zabezpečení trhů cestou ekonomické soutěživosti, tržní sílu, ne na vojenské výboje.
Unlike Japan it has a vast multitude of workers; it need not conquer and exploit foreign colonized labor.
- Na rozdíl od Japonska má ohromné množství pracovní síly, nepotřebuje dobývat a vykořisťovat cizí kolonizovanou práci.
China’s market driven empire building is attuned to modern times, driven by an elite free to engage the world on its own terms, unlike the US plagued by financial speculators who eat away and erode the economy, ravaging industrial centers and turning abandoned houses into parking lots
Čínské budování impéria opírající se o trh je sladěno s moderní dobou, řízeno elitou s možností zaangažovat svět podle svých vlastních podmínek, na rozdíl od Spojenýcg států zamořených finančními spekulanty, kteří projídají a erodují ekonomiku, pustoší průmyslová centra a přeměňují opuštěné domy na parkoviště.
Empires do not die peacefully; nor do financial elites embedded in extraordinary wealth and power surrender their privileged positions peacefully
- Impéria neumírají mírumilovně; ani finanční elity obklopené mimořádným bohatstvím a mocí nevzdávají své privilegované pozice mírumilovně.
Only time will tell how long the American people will endure the dispossession of homes, employer servitude, fifth column colonization and military driven empire building based on domestic decay.
- Jenom čas ukáže jak dlouho Američané vydrží ztrátu svých domovů, pracovní zotročení, kolonizaci pátou kolonou a vojensky řízené impérium založené na domácím rozkladu.
Zabíjení na dálkové ovládání
Printing: Remote Control Killing Like Sport
Jun 14, 2011 - www.opednews.com
It's America's newest sport. From distant command centers, far from target sights, sounds, and smells, operators dismissively ignore human carnage showing up as computer screen blips little different from video game images. The difference, of course, is people die, mostly noncombatants.
- Je to nejnovější americký sport. Ze vzdáleného velícího stanoviště, daleko od místa cíle, jeho zvuků a pachů, operátoři přezíravě ignorují lidské krveprolití.
- Jeví se jim na obrazovce počítače jako tečky - neliší se to příliš od obrazů video her.
- Rozdíl zde samozřejmě je, umírají lidé, převážně civilisté,
- Piloti bezpilotních letounů sedí v klimatizované místnosti, daleko od míst amerických válek.
- Své zbraně zaměřují joystickem na monitoru.
- Tito vzdálení válečníci pracují s vysokou přesností - za zlomek nákladů na tryskáče, ale stejně smrtící.
The secret war in Pakistan | Michael Williams | Comment is free | guardian.co.uk
Jun 16, 2011 - www.guardian.co.uk
Assassination of Taliban leaders using drones began under Bush and the programme quite rightly accelerated under Obama. So far in 2010 there have been a dozen drone strikes – a large increase on the average for 2009, which was about one per week.
- Zabíjení talibánských lídrů s použitím dronů začalo za Bushe a tento program akceleruje za Obamy.
Ultimately the "secret war" in Pakistan represents an alternative model to Bush's very public "war on terror". Bush used the war on terror as a rhetorical tool to terrorise Americans into supporting a massive, ineffective global war abroad while taking away their civil rights at home.
- "Tajná válka" v Pákistánu představuje v podstatě alternativu modelu Bushovy "války proti teroru".
- Bush používal válku proti terorismu jako rétorický nástroj k terorizování Američanů, aby poporovali masivní, neefektivní, globální válku v zahraničí, zatím co doma je zbavoval jejich občanských práv.
Yemen: CIA plans drone strike campaign in Yemen - Los Angeles Times
Jun 16, 2011 - articles.latimes.com
The CIA is planning a campaign of targeted killings by drone aircraft against Al Qaeda militants in Yemen modeled after a similar program in Pakistan, U.S. officials say.
- CIA plánuje vojenské tažení cíleným zabíjením bezpilotními letouny(drony) proti bojovníkům Al Kajdy v Jemenu.
- Modelem bude podobný program v Pákistánu.
- V Pákistánu Obama zintenzivnil útoky proti Al Kajdě a bojovníkům Talibánu pomocí dronů proti kmenovým oblastem podél Afghánské hranice.
Libya air strikes: Nato uses Twitter to help gather targets | World news | The Guardian
Jun 16, 2011 - www.guardian.co.uk
The Guardian reported earlier this month that former SAS soldiers and other western employees of private security companies are helping Nato identify targets in the Libyan port city of Misrata. Special forces veterans were passing details of the locations and movements of Gaddafi's forces to the Naples headquarters of Lieutenant General Charles Bouchard, Canadian commander of Nato forces, official sources said. The targets are then verified by spy planes and US Predator drones.
- Začátkem tohoto měsíce The Guardian informoval, že bývalí vojáci SAS a další západní zaměstnanci soukromůch bezpečnostních společností pomáhají NATO identifikovat cíle v libyjském přístavu Misrata.
- Posílají podrobnosti opohybech Kaddáfího sil do hlavníhostanu NATO sil v Naples.
- Cíle jsou ověřovány špionážními letadly a US predátorskými drony.
Times Square bombing in retaliation for U.S. drone attacks, No connection to Islam | loonwatch.com
Jun 17, 2011 - www.loonwatch.com
So these Islamic extremists did not try to bomb Times Square because “they hate our freedoms” or because of an Islamic prohibition on depicting the Prophet Muhammad, or because the religion of Islam is diabolically evil and commands them to do so. The motivations are largely political, not religious, in nature. Our country has attacked theirs and killed their countrymen.
- Tito islámští extrémisté se nepokusili bombardovat Times Square proto, že "nenávidí naši svobodu", nebo kvůli isámskému zákazu zobrazování Proroka Mohameda, nebo protože islámské náboženství je ďábelsky zlé a nařídilo jim to udělat.
- Motivace jsou převážně politické, ne náboženské.
- Byla to naše země, která napadla tu jejich a zabila tam jejich krajany.
Teledyne Ryan AQM/BQM/MQM-34 Firebee
rodina bezpilotních letounů
Drone debate: Left should not be seen as collaborationist | BottomNews
Jun 17, 2011 - www.viewpointonline.net
As U.S. plans its withdrawal from Afghanistan, we need to ask the question whether drones would replace the withdrawn U.S. troops. Are those supporting drones risking a perpetual war for the region?
- Protože USA plánují stažení se z Afghánistánu, musíme se ptát jestli by drony měly stažené americké jednotky nahradit.
- Neriskují ti, kteří drony podporují, trvalou válku v této oblasti?
Image: US drones part of Pakistan: Wikileaks show concerns of nuclear arsenal transfer to Al Qaida.
DROPSHIP HORIZON: Bring on the Drones
Jun 17, 2011 - dropshiphorizon.blogspot.com
The BBC reported that President Obama has sanctioned the use of armed drones in Libya.
Drones have been used controversially recently in Mexico too.
- BBC informovala, že prezident Obama schválil použití ozbrojených dronů v Libyi.
- Drony byly kontraverzně použity nedávno i v Mexiku.
Pakistan: Between Drones and Deus « P U L S E
- Zabíjení je náš byznys.
- Byznys je dobrá věc.
Texas police secretly deploy spy drones. [VIDEO]
Texaská policie tajně testuje bezpilotní policejní letouny
Ateisté vědí víc
Jun 15, 2011 - onfaith.washingtonpost.com |
- Ateisté a agnostici, jako židé, jsou mnohem vzdělanější než běžnhá americká veřejnost.
- Není to nic nového. Všechny průzkumy veřejného mínění během minulých dvaceti let ukázaly, že americká náboženská gramotnost, stejně jako všeobecná kulturní gramotnost klesá.
Fox News Doesn't Know Where Egypt Is | someecards.com
Přední americký kabelový a setelitní televizní zpravodajský kanál neví kde je Egypt?
That country is actually Iraq. Egypt is in Africa. That's not even the same continent. Granted, most of us wouldn't know that either. That's why we occasionally watch the news — in the hopes that they know where countries are. (Via BuzzFeed
- Ta země (na mapě) je ve skutečnosti Irák. Egypt je v Africe, a to není dokonce ani tentýž kontinent. Ano, většina z nás by to nevěděla taky. Proto se občas kouknem na zprávy - v naději, že tam vědí, kde se která země nachází.
Žádné komentáře:
Okomentovat