skip to main |
skip to sidebar
Dnes v Lidových novinách:ŽENEVA - Švýcaři odhlasovali v kontroverzním referendu zákaz výstavby dalších minaretů ve své zemi- Vyplývá to z konečných výsledků dnešního referenda, v němž se měli voliči vyslovit k návrhu předloženému krajně pravicovými stranami.
- Výsledek je podle agentury AFP považován za překvapivý jak pro vládu, tak pro umírněné strany.
- Návrh zákazu vznesla pravicová Švýcarská lidová strana.
- Údajně nemá nic proti mešitám, ale minaretům.
- Ty jsou totiž podle pravicových politiků symbolem moci islámu.
Lidové noviny, 29. listopadu 2009 Lidovky.cz, ČTKMožná si ted' muslimové na oplátku odhlasují ve svých zemích kontraverzní zákaz výstavby supermamutích velvyslanectví, určených pro setrvání nositelů západní okupační demokracie na věčné časy.
Dnes v Lidových novinách:
WASHINGTON - Americká armáda měla v prosinci 2001 v afghánských horách "na dosah" nejhledanějšího teroristu světa Usámu bin Ládina. - Administrativa exprezidenta George Bushe tehdy ale rozhodla nevyslat na jeho zadržení tisíce vojáků, které měla k dispozici.
- Toto rozhodnutí ovlivnilo další průběh války v Afghánistánu, kde jsou dnes teroristické útoky na vzestupu.
- Násilí v Afghánistánu dosahuje v současnosti nejvyšší úrovně od svržení fundamentalistického hnutí Taliban s pomocí americké invaze v roce 2001.
Lidové noviny, 29. listopadu 2009 ČTK
Vida, USA měly Usámu na dosah...A teď má největšího teroristu světa na dosah sám Usáma!
Dnes v Lidových novinách:I po dvaceti letech obestírá 17. listopad 1989 jedna z velkých záhad českých dějin. - Kdo a proč vypustil nebo nechal vypustit fámu o smrti studenta Martina Šmída během zásahu na Národní třídě?
- Fámu, která nastartovala sametovou revoluci a vedla k pádu skoro dvaačtyřicet let trvajícího komunistického režimu.
- Byla to StB, disidenti, všichni dohromady, nebo si snad vše vymyslela tehdy dvaadvacetiletá dívka Drahomíra Dražská?
PRAHA - Stála v pozadí jedné z největších nejasností zásahu na Národní třídě 17. listopadu 1989. - Drahomíra Dražská vypustila fámu o smrti studenta Martina Šmída, která uspíšila průběh sametové revoluce.
- "Všechno jsem si vymyslela sama.
- Nikdy jsem pro nikoho nepracovala, ani nebyla členkou žádné strany," prolomila nyní roky mlčení Dražská.
Lidové noviny, 18. listopadu 2009Václav DrchalStačila malá lež a nenávist aby zvítězila velká Pravda a Láska?Jinak by to možná byla mizerná plichta.
Dnes v Lidových novinách:Před dvaceti lety Havel vypočítával, v jakém stavu zanechali republiku komunisté.- „Naše země nevzkvétá.
- Velký tvůrčí a duchovní potenciál našich národů není smysluplně využit.
- Celá odvětví průmyslu vyrábějí věci, o které není zájem, zatímco toho, co potřebujeme, se nám nedostává.
- Naše zastaralé hospodářství plýtvá energií, které máme málo," prohlašoval tehdy.
- „Zkazili jsme si půdu, řeky i lesy, jež nám naši předkové odkázali, a máme dnes nejhorší životní prostředí v celé Evropě," dodával v roce 1990.
- Přesně dvacet let poté se podle Havla situace zlepšila
- Ideální to ale podle Havla stále ještě není.
- Tehdy jsem řekl, že naše země nevzkvétá.
- To bych dnes už říci nemohl.
- Naše země vzkvétá, ale občas dost divně," prohlásil tentokrát.
- „Všimněme si jen její viditelné tváře.
- Velké kusy naší krajiny podléhají jakémusi zvrácenému stavebnímu běsnění, které rozsévá po zemi nové a nové přízemní velkosklady, ohromná parkoviště, nákupní haly, průmyslové zóny, skládky, zábavní zóny, hypermarkety," prohlašoval.
- Havel se také dotkl současné morálky
- Kritizoval neprůhlednost politických stran a klientelismus při rozdělování veřejných zakázek.
- Havel také sní o společnosti, kde budou politici ctít nejen občanskou společnost, ale i další instituce.
- „Je zkrátka cosi divného, ba až nebezpečného na způsobu, jímž naše země vzkvétá," řekl včera v projevu v České televizi.
- „Slušnosti ubývá, krade se, a když někdo řekne, že se krást nemá, sklidí posměch."
Lidové noviny, 16. listopadu 2009 http://www.lidovky.cz/havel-zeme-vzkveta-ale-divne-d1h-/ln_noviny.asp?c=A091116_000009_ln_noviny_sko&klic=234225&mes=091116_0Václav Havel kritizuje úpadek morálky v Česku? Možná mu Madeleine Albrightová při polibku během debaty o svobodě na FFUK šeptá, at' toho raději nechá a nejdřív se poučí o morálce u nich v Americe, našem vzoru. Například v posledním textu P.C.Robertse, někdejšího činitele v Reaganově administrativě, který si klade otázku, proč americký prezident zvažuje poslání dalších desetitisíců vojáku do Afghánistánu, aby zabíjeli tamní lidi. A nikdo se neomluvil za horory způsobené v Iráku. Podle Robertse Amerika je nemorální země, má nemorální občany a nemorální vládu. Američané už dávno ztratili morální svědomí. Lidstvo se po staletí snažilo ovládat zlo morálkou, avšak v americké supervelmoci toto úsilí zkolabovalo. Nemorální chování USA by mělo být odsouzeno, ne ospravedlňováno materiálními zájmy, soudí Roberts v "Morality versus Material Interests: Myths of Our Time" http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=16080
Dnes v Lidových novinách:LONDÝN - Český prezident Václav Klaus v Londýně ocenil návrh šéfa britských konzervativců Davida Camerona uspořádat referendum o každém dalším přesunu pravomocí do Bruselu.- Klaus sám by pro takový postup byl také, protože členské země Evropské unie předaly pravomocí víc, "než je zdravé a rozumné".
- Klaus řekl ČTK, že Cameronův dopis o lisabonské smlouvě byl pro něj důležitý, ale neovlivnil jeho rozhodování o ratifikaci tohoto dokumentu, který reformuje EU.
- Český prezident byl posledním politikem v EU, jehož podpis pod smlouvou chyběl, a britští euroskeptici si hodně slibovali od toho, že by odložil ratifikaci až na dobu po britských volbách.
- Klaus nakonec ratifikační listinu potvrdil 3. listopadu bezprostředně poté, co český ústavní soud dospěl k závěru, že "Lisabon" není v rozporu s českým ústavním pořádkem.
Lidové noviny, 12. listopadu 2009 čtkKlausovo oddalování ratifikace Lisabonské smlouvy bylo praktické a ekonomické. Takto se budou moci oslavy výročí nabytí svobody napříště konat vždy současně s oslavami výročí ztráty suverenity.
Dnes v Lidových novinách:CHOMUTOV - Chomutovská primátorka Ivana Řápková zahájila protiútok. Podala žalobu na Západočeskou univerzitu (ZČU) v PlzniPožaduje v ní omluvu za výroky zpochybňující její studium na právnické fakultě školy a odškodnění milion korun. Rektor ZČU Josef Průša řekl, že reakci primátorky chápe. Řápková poukazuje na to, že je osobou veřejně činnou a že zásah do jejích osobnostních práv je proto obzvlášť citelný. Komise, která se zabývá prověřováním studentů na právnické fakultě ZČU, našla v sobotu kopii indexu Řápkové. Originál indexu primátorka nemá. V nalezené kopii indexu je ale Pipek údajně podepsán. Univerzita nyní chce nechat tento podpis prověřit grafologemLidové noviny, 9. listopadu 2009 Podpis prověří grafolog? Doporučuji neopomenout nejprve ověřit pravost grafologa.
Dnes v Lidových novinách:CHOMUTOV/PLZEŇ - Chomutovská primátorka Ivana Řápková (ODS) podala trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli údajné ztrátě svých záznamů a diplomové práce na plzeňské právnické fakultě- V prohlášení dnes sdělila, že nikdo z fakulty dodnes nepředložil důkaz, že by nestudovala řádně.
- Podle ní má fakulta ve svých věcech "neuvěřitelný nepořádek", zápisy o jejích zkouškách a zápočtech prý mít musí.
- "Je už naprosto zřejmé, že se zde vede nečistá hra a nikdo z fakulty nemá skutečný zájem záznamy mého studia dohledat.
- Předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa, do jehož studijní skupiny na plzeňské fakultě prý měla v letech 2003 až 2004 docházet, pondělním Lidovým novinám řekl, že Řápková na jeho semináře vůbec nechodila.
- Řápková nyní tvrdí, že jejím učitelem pro trestní právo byl Jiří Pipek a konzultace vedla jeho asistentka Simona Stočesová.
- Lidové noviny dnes uvedly, že Pipek nikdy nemohl dát Řápkové zápočet, protože by porušil veškerá pravidla fakulty.
- Pipek před rokem zemřel.
Lidové noviny, 6. listopadu 2009 ČTK, Lidovky.czMartin Weiss napsal (Import vhodných občanů, LN 31. října 2009 http://www.lidovky.cz/import-vhodnych-obcanu-07h-/ln_noviny.asp?c=A091031_000040_ln_noviny_sko&klic=233993&mes=091031_0 ), "že určitá socioekonomická charakteristika ovlivňuje volební chování: státní zaměstnanci volí levici, řekněme, s rostoucím vzděláním roste tendence volit pravici. Takže levice nafukuje řady státních zaměstnanců a ODS, kdyby byla co k čemu, tak vědomě rozšiřuje řady vysokoškoláků."Dnes už víme, že pravice s rozšiřováním produkce vzdělanců rozhodně nezahálí, zřejmě nejlépe na právnické fakultě v Plzni.
Dnes v Lidových novinách:Tak dlouho pokládala Evropa iráckou válku za „špatnou“ a afghánskou za „dobrou“, až se to nějak zvrtlo. - Ve „zpackaném“ Iráku místní úřady chystají lednové volby.
- V „uznávaném“ Afghánistánu právě volby odhalily nejzásadnější problém.
- Největší průšvih Západu nespočívá v tom, že nedokáže účinně bojovat proti afghánským povstalcům. To historicky nedokázal nikdo.
- Největší průšvih spočívá v tom, že Západ tam na svou stranu nedokázal získat afghánský mainstream.
- Co na to vše česká levice?
- Dokud vládli Bush a Topolánek, ČSSD nešetřila kritikou.
- Před rokem kvůli poplatkům u lékaře dokonce sabotovala české vojenské mise a Lubomír Zaorálek chtěl "předložit seznam příbuzných Karzáího, kteří jsou spojeni s organizovaným zločinem".
- Nu, přátelé, rok se s rokem sešel, v USA vládne Barack Obama, ale v Afghánistánu to jde od deseti k pěti.
- Jak odpovíte svému favoritovi na žádost o vojenskou podporu?
Lidové noviny, 2. listopadu 2009 Zbyněk PetráčekObama je levičákem snad pro americké neocony a jim u nás zpřízněné duše. Ve skutečnosti se neoconům vyrovná a dokonce je předčí. Provádí stejnou politiku jako Bush: permanentní války a okupace, rekordní vojenské náklady v době, kdy Amerika nemá nepřátele, napsal Stephen Lendman v článku nazvaném "Říjnové překvapení - cena míru válečnému zločinci" http://www.opednews.com/articles/1/October-Surprise--Peace-P-by-Stephen-Lendman-091012-228.html